понеділок, 8 квітня 2024 р.

Парки Лондона



Є багато місць, щоб провести сонячний день в Лондоні. І в першу чергу це відомі великі парки. Великі зелені простори розкидані по всьому місту.
Серед визначних парків у Лондоні можна визначити:
  • Ріджентс-парк
  • Хемпстед-Хіт
  • Парк Грінвіч
  • Парк Баттерсі
  • Гайд-Парк
  • Парк Святого Джеймса
  • Вікторія парк

Хемпстед-Хіт


Дикий і хвилястий, трав’янистий парк Хемпстед-Хіт як контраст з доглянутими газонами та клумбами в інших місцях столиці. Парк розкинувся на 791 десятках лісу, ігрових полів, плавальних ставків та лугів на півночі Лондона від Хемпстеда до Хайгейту, і надихнув на безліч фільмів, книг та віршів. У спекотні літні дні ставки Хемпстед ідеально підходять для освіжаючого занурення.

Ріджентс-парк



Ріджентс-парк – один з найпопулярніших відкритих просторів Лондона, що займає 410 акрів на північному заході Лондона. Спочатку як мисливське угіддя для Генріха VIII, воно залишалося місцем відпочинку тільки для членів королівської сім’ї довгий час після того, як було офіційно розроблено Джоном Нешем в 1811 році; тільки в 1845 році він був відкритий для публіки як захоплюючий спільний простір. Протягом літа тут влаштовуються різні кулінарні та музичні фестивалі, а прокат човнів, естради для оркестру, прекрасні розарії (близько 30 000 троянд і 400 сортів), тенісні корти, кіоски з морозивом і закусочні (включаючи чудове Garden Café) доповнюють картину.

Парк Баттерсі


Баттерсі був відкритий королевою Вікторією в 1858 році. Які ще зелені насадження в столиці можуть похвалитися видом на Темзу, художню галерею (The Pump House) та зоопарк. Так багато різноманітності, що неможливо не натрапити на щось нове кожного разу, при відвідуванні парку.

Парк Грінвіч


Парк Грінвіч може похвалитися тим, що є найстарішим закритим Королівським парком. Раніше мисливським угіддям для Генріха VIII, парк все ще підтримує величезний вольєр , який забезпечує міський притулок для оленів, лисиць та понад 70 видів птахів. Як одне з найбільших зелених насаджень на південному сході Лондона, парк Грінвіч пропонує широкий спектр зручностей та визначних місць, серед яких є озеро для відпочинку на човні для дітей, шість тенісних кортів, будинок королеви та Національний морський музей. У парку Грінвіч також знаходиться вражаюча Королівська обсерваторія з меридіанною лінією Грінвіч – що представляє собою головний меридіан, відносно якого обчислюється світовий час (і вимірюється відстань до кожного місця на Землі).

Лондонська кухня


Лондонська кухня - це об'єднання традицій та способів приготування їжі, які асоціюються з культурою Об'єднаного Королівства.Її описують як: «не дуже витончені страви, виготовлені з місцевих продуктів, заправлені соусом аби підкреслити смак, а не замаскувати його».

Популярні традиційні британські страви включають в себе повний сніданок, рибу та картоплю фрі (картопля фрі в Англії має назву чипси), різдвяну вечерю, недільню печеню, стейк і нирковий пиріг, вівчарський пиріг, а також брандери та посуд. Люди в Британії, однак, споживають широкий асортимент продуктів на основі кухонь Європи, Індії та інших частин світу. Британську кухню можна розділити в залежності від регіону на шотландську, англійську, вельську кухню та кухню північної Ірландії. Кожна з них має свою місцеву або регіональну традиційну страву, багато з яких містять в своїй назві назву місця свого виникнення. Наприклад, Корнські приправи, Йокширський пудинг, Камберлендські ковбаси та Вельский торт.

fish and chips(риба та картопля фрі)

Впливи світової кухні:
  • Індійська кухня: Лондон відомий своїми чудовими індійськими ресторанами, де можна скуштувати ароматні каррі, тандурі та інші страви.

  • Китайська кухня: В місті розташовані безліч китайських ресторанів, які пропонують різноманітні димсам, пекінську качку та смачні лапшу.

  • Ліванська кухня: Лондон також славиться своїми ліванськими ресторанами, де можна насолоджуватися ароматними меззе, шавермою та фалавелем.

  • Італійська кухня: Лондон має безліч італійських ресторанів, які пропонують найсмачнішу пасту, піцу та антипасто.

  • Японська кухня: Фанати японської кухні також знайдуть в Лондоні безліч варіантів, починаючи від свіжих суші до гарячих раменів.
Що спробувати у Лондоні

Звичайно, перше, що спадає на думку при згадці Лондона, — це чай. Тут вас спіткає розчарування: у 98% кафе Лондона чай подають пакетований. Причому спеціальних чайних немає, тільки кав'ярні. До чаю та кави в Лондоні зазвичай подають мафіни.

Їжа в Лондоні

З серйозних страв варто спробувати ростбіф, стейк, різноманітні і дуже смачні супи (з овочів з м'ясом, з півня з цибулею, з баранячої голови з овочами, з бичачих хвостів, з яловичих або свинячих потрухів і т. п.) , копченого лосося, всілякі м'ясні та картопляні пироги, смажені коржики та грінки.



На десерт замовте різні солодощі,такі як:
  1. Sticky Toffee Pudding (клейкий пудинг з карамеллю)
  2. Apple Crumble (яблучний крамбл)
  3. Victoria Sponge Cake (торт Вікторії з вишнями)
  4. Eton Mess (десерт "Безлад Етону")
    Такі десерти ви точно більше ніде не спробуєте.
    Лондонська кухня надає безмежні можливості для гастрономічного відкриття. Це місто, де можна скуштувати страви з усього світу і зануритися у неповторний світ смаків та ароматів.



Лондонські пам'ятки

Серед більш відомих місць у Лондоні є:
  • Тауерський міст
  • Лондонський Тауер
  • Біг-Бен
  • Колесо огляду «Лондонське око»
  • Вулиця Оксфорд-стріт
  • Букінгемський Палац
  • Кенсінгтонський палац та інші.

Тауерський міст


Розвідний міст над річкою Темза, спроектований архітектором Х. Джонсом і побудований в кінці XIX століття. Конструкція складається з двох потужних «готичних» веж 64 метри у висоту, з’єднаних галереями та висячими прольотами. Тауерський міст – один з найбільш впізнаваних символів столиці Великобританії, хоча спочатку жителі Лондона вважали його потворним та безглуздим. На верхньому поверсі однієї з галерей працює музей.

Лондонський Тауер


Лондонський Тауер – фортеця, що стоїть на північному березі Темзи, вік якої складає більше 900 років. Тауер відомий як в’язниця для знатних осіб та в’язнів королівської крові. Час від часу він ставав резиденцією монархів. У різний час в’язнями замку побували знаменитий гуманіст Томас Мор, дружини Генріха VIII: Катерина Говард та Анна Болейн, королева Марія Тюдор та багато інших. Тільки в середині XX століття Тауер перестав виконувати функції в’язниці.

Біг-Бен


Біг-Бен — дзвін знаменитої вежі з годинником на території Вестмінстерського палацу, але частіше так називають всю вежу разом зі знаменитим циферблатом. Вежа була побудована архітектором О. Пьюджином в 1859 році, у висоту спорудження досягає 96 метрів. З 2012 року Біг-Бен офіційно перейменували в Вежу Єлизавети на честь правлячої королеви.

Вулиця Оксфорд-стріт


Одна з найвідоміших лондонських торгових вулиць. Щорічно її відвідує більше 100 млн осіб. Перш за все відвідування вулиці цікаво всім, хто стежить за модою та любить шопінг. На відносно невеликому просторі (довжина Оксфорд-стріт всього 2,4 км) знаходиться понад 500 магазинів, серед яких бутики світових брендів, великі сімейні супермаркети та магазини з товарами категорії мас-маркет.

Колесо огляду «Лондонське око»

Один з найбільших в Європі атракціонів такого типу. Висота конструкції 136 м., що приблизно відповідає 45-ти поверхового будинку. Колесо встановлено на березі Темзи, з нього відкривається краєвид на весь Лондон. Пасажири можуть розміститися в одній з 32 закритих кабін-капсул, які символізують 32 міських райони. Повний оберт відбувається за півгодини. Відкриття атракціону відбулося в 1999 році.

Букінгемський Палац


Королівський палац, офіційна резиденція правлячої династії в Лондоні. У будівлі близько 800 кімнат, а навколо по периметру в 20 гектарів розкинулося ціле «місто» для внутрішнього користування королівських осіб: госпіталь, відділення поліції, пошта, ресторан. Палац будувався для герцога Букінгемського в XVIII столітті, але був викуплений королем Георгом III. Офіційною резиденцією став після вступу на престол королеви Вікторії.